🦚 Najlepsze pakiety ikon na Androida | grudzień 2020/styczeń 2021

🦚 Najlepsze pakiety ikon na Androida | grudzień 2020/styczeń 2021

Na moim kanale na Telegramie co jakiś czas pojawiają się polecane przeze mnie najlepsze paczki ikon dostępne na system Android, które akurat odkryję. Są to z reguły pojedyncze propozycje albo wyliczenia bez wchodzenia w szczegóły. Teraz jednak pochylimy się nad tymi iconpackami bardziej, na temat każdego z nich pojawi się parę słów. Pojawi się także opcja zagłosowania na ulubioną paczkę, a w komentarzach pod wpisem jak zawsze jest możliwość proponowania nowych. Większość moich propozycji to iconpacki adaptacyjne, dopasowujące się do globalnych ustawień systemu Android, co w przypadku jego najnowszych wersji lub najnowszych programów uruchamiających pozwala na spersonalizowanie ich kształtu do kwadratu, okręgu, łzy, serca i innych.

Bedo Adaptive Icon Pack

Bedo Adaptive Icon Pack

Tej paczki używam ostatnio najczęściej i mogę śmiało powiedzieć, że w momencie pisania jest to mój ulubiony iconpack. Ikony są bardzo minimalistyczne i nie różnią się znacznie od ich oryginalnych odpowiedników, a mimo to zapewniają także bardzo dobrą spójność. Podoba mi się w nich również to, że cienie są bardzo proste i nie są zbyt rozmyte jak to zwykle bywa w niektórych iconpackach. A to wygląda jakby ta paczka wyprzedzała w jakiś sposób swoją epokę. Długich cieni także nie uświadczymy, długie cienie z czasów Androida Lollipop odeszły słusznie do lamusa. Pakiet posiada także dużo wariantów ikon, które są zgodne z najnowszą, przez wielu znienawidzoną, ikonografią Usług Google.

📲 Pobierz Bedo Adaptive Icon Pack w Sklepie Play

Axiom – Adaptive Icon Pack

Axiom – Adaptive Icon Pack

Te ikonki wciąż opierają się o stary, dobry Material Design, ale jednocześnie wyglądają bardzo świeżo i niepowtarzalnie. Względem oryginalnych odpowiedników poprawiono spójność, proporcje różnych elementów i całościowo prezentuje się to naprawdę ładnie. W niektówych ikonach zachowano długie cienie znane już ze starożytnego Androida Lollipop. Jednak mimo to w tym wydaniu wygląda to świetnie i paczka jest z pewnością godna uwagi.

📲 Pobierz Axiom – Adaptive Icon Pack w Sklepie Play

KAIP – Material Icon Pack/KAAIP – Adaptive & Material Design Icon Pack

KAAIP – Adaptive & Material Design Icon Pack

Ta paczka zamiast długich cieni na ukos posiada pionowe cienie. Niektórym to się spodoba, niektórym nie. Dla mnie jest to najmniej godny uwagi icon pack z tej listy i używam go najrzadziej. Niemniej jednak wielu osobom może się z pewnością spodobać ten styl projektowania. Paczka zachowuje adaptacyjne możliwości pokazując też nieco niepowtarzalnego stylu.

📲 Pobierz KAIP – Material Icon Pack w Sklepie Play
📲 Pobierz KAAIP – Adaptive & Material Design Icon Pack w Sklepie Play

Minty Icons Free/Minty Icons Pro

Minty Icons

Odejdźmy na chwilę od adaptacyjnych ikonek i spójrzmy na tę paczkę zaprojektowaną przez Polaka. Jest to jeden z najspójniejszych icon packów, ale mimo to każda ikona ma swój niepowtarzalny kształt, a końcowo i tak to wygląda świetnie i wszystkie ikonki pasują do siebie. Jeśli nie lubisz adaptacyjnych paczek to jak dla mnie jest to pozycja numer jeden w Sklepie Play.

📲 Pobierz Minty Icons Free w Sklepie Play
📲 Pobierz Minty Icons Pro w Sklepie Play

CandyCons – Icon Pack/CandyCons Unwrapped – Icon Pack

CandyCons Unwrapped – Icon Pack

CandyCons Unwrapped to następca kultowych ikon CandyCons. Niestety wciąż domyślna ikonka aplikacji Google Chrome jest dziwnym wiatrakiem i nie ma dla niej dobrej alternatywy w tej paczce. Ale przynajmniej rzuca się w oczy, dla mnie to jest znak rozpoznawczy tej serii ikon. Ikonki są zaprojektowane podobnie jak ma to miejsce w przypadku Minty – każda ma swój kształt i mimo braku adaptacyjności są one zgodne z najnowszymi zasadami projektowania.

📲 Pobierz CandyCons – Icon Pack w Sklepie Play
📲 Pobierz CandyCons Unwrapped – Icon Pack w Sklepie Play

Pixel Icons

Pixel Icons

Nazwa dosyć oczywista, ale wbrew pozorom nie jest to aż tak „clickbaitowy” icon pack. Na pierwszy rzut oka ikony nie różnią się bardzo od swoich pierwowzorów ale wprowadzono parę istotnych poprawek. Na przykład domyślne ikony Telefonu Google i Wiadomości nie mają takiego obrzydliwego cienia jak oryginalne ikony od Google’a. Jeśli chcesz tylko podrasować domyślne ikony Androida nie wprowadzając wielu zmian, to jest to najlepsza pozycja z tej listy. Prostota przede wszystkim.

📲 Pobierz Pixel Icons w Sklepie Play

Diphda – Adaptive icon pack

Diphda – Adaptive icon pack

Kolejna pozycja na tej liście zaprojektowana przez polskiego grafika. Cienie nie są agresywne, ale za to pojawiły się ładne gradienty, które na pewno wielu osobom mogą przypaść do gustu i przełamują „płaskie” tła większości paczek. Czekam, aż autor doda ikonki pasujące do tych, które domyślnie mają najnowsze wersje Usług Google.

📲 Pobierz Diphda – Adaptive icon pack w Sklepie Play

Fluidity – Adaptive Icon Pack

Fluidity – Adaptive Icon Pack

Paczka podobna pod wieloma względami do Axiom, jednak tutaj również uświadczymy niepowtarzalnego stylu, który pozytywnie wyróżnia tę paczkę. Ikonki chociażby Telefonu, Wiadomości czy Gmaila wyglądają inaczej niż gdziekolwiek indziej. Nadal mamy zachowaną nowoczesność jak w przypadku praktycznie wszystkich wcześniejszych propozycji. Jest to na pewno jedna z najlepszych pozycji dostępnych obecnie w Play Store.

📲 Pobierz Fluidity – Adaptive Icon Pack w Sklepie Play

Która paczka najlepsza?

0
💬 Facebook ma nas gdzieś | oto najlepszy moment, żeby porzucić Messengera ⛄️ Jaki smartfon kupić pod choinkę? Świąteczny poradnik wydawania hajsu 2020/2021